Zeptejte se

Máte na mě jakýkoliv dotaz? Neváhejte a zeptejte se...

3.12.2008, 13:40   Alena Procházková, Bohumín

Pane senátore, co je pravdy na tom, že Pendolino bude nově vyjíždět z Bohumína i s cestujícími. Vážně se u Českých drah hnuly ledy?

Odpověď: Ano, Pendolino by za několik dní mělo vyjíždět z Bohumína i s cestujícími. Podle informací, které mám, to bude už od 14. prosince letošního roku, kdy začne platit nový jízdní řád. Z Bohumína budou vyjíždět vždy první dva ranní spoje Pendolina, s odjezdy v 5:17 a 7:17 hodin. Večer pak dorazí do Bohumína spoje s příjezdem v 18:42 a 20:42. Jsem velmi rád, že se po letech této změny konečně dočkáváme, protože Jsem pro podporu veřejné hromadné dopravy a nemohu si vynachválit pohodlné cestování vlakem, kterým jezdím do Prahy velmi často. Rychlíků jezdí i bez slavného Pendolina dost. Ale přesto jsem nedokázal občanům, kteří se mne na tuto zvláštní situaci ptali, odpovědět. Před lety také trvalo velmi dlouho než jiný vlak – manažer, který stejně jako nyní Pendolino vyjížděl z Bohumína prázdný, začal nakonec cestující brát. Ale vystřídalo se mezitím několikrát vedení Českých drah. A teď je sitauce stejná, tušil jsem, že se obratu dočkáme při personálních změnách. A ta teď nastala, dráhy vyměnily náměstka pro osobní dopravu a Pendolino bude odjíždět z Bohumína i s cestujícími. Změna názoru zástupců železnice mě těší a pro všechny cestující z Bohumína je určitě dobrou zprávou.
27.11.2008, 10:20   Petr Wojnar, KARVINSKÝ DENÍK

Zajímalo by mě, co pozitivního či negativního s sebou přináší zaměstnávání veřejně prospěšných pracovníků v Bohumíně?

Odpověď: Hlavní problém vidím v motivaci těchto dlouhodobě nezaměstnaných pracovníků. V práci veřejně prospěšných pracovníků jsou zčásti i nedobrovolně, a když o ni přijdou, tak se pro ně změní jen to, že do práce nebudou muset chodit, ale o peníze nepřijdou. Dostanou je v dávkách. Jejich pracovní morálka sice není nejlepší, ale to, že musí ráno vstát do práce, je výchovnější a užitečnější, než jen kdyby za nic pobírali sociální dávky.
10.10.2008, 9:40   Petr Nový, Havířov

Pane senátore, jste známý svým postojem a bojem proti automatům. Ty však přinášejí do rozpočtů měst nemalé peníze. Neokrádají se tak města o své příjmy? Jak je to u vás v Bohumíně, kde jste starostou?

Odpověď: Faktem je, že čím větší město, tím větší má počet výherních hracích přístrojů a tím větší jsou příjmy z automatů do městské pokladny. U nás to byly jen miliony, ale ve velkoměstech to mohou být desítky milionů. My jsme ztrátu peněz z provozu heren velmi rádi oželili. Zjistili jsme, že do automatů naši občané vložili ročně desetkrát tolik. Tím, že jsme jejich počet omezili chráníme veřejný pořádek, klid v okolí bydlících občanů a ztěžujeme lidem zneužívání sociálních dávek, protože z našich zkušeností víme, že jejich velká část končila jinde než v potravinách a v oblečení pro děti. Automaty lákají vesměs sociálně slabší a nezaměstnané. Vedou ke gamblerství, závislostem, zneužívání sociálních dávek a ke kriminalitě. A to vše jsme podporovat nechtěli. Možná je pro velká města obtížné, pro co se rozhodnout a co obětovat. Pro město nejsou příjmy z automatů zanedbatelné a v rozpočtu města mohou chybět. A také zde funguje určitý lobbing ze strany provozovatelů automatů, kterému musí města čelit. A proto je jen na nich, jak budou v tomto boji silná a zodpovědná. My v Bohumíně máme jasno - automaty ve městě nechceme a obětujeme i kvůli tomu i několik milionů.

Strana: Předchozí | 15

Celkový počet dotazů: 73Copyright © 2007 - 2023 Petr Vícha  | web&design by web-evolution.cz  | Počet návštev: 364774