Petice proti nespravedlivé důchodové reformě a za odchod vlády Petra Nečase

18. schůze Senátu

1. den schůze – 29. 2. 2012

Petice proti nespravedlivé důchodové reformě a za odchod vlády Petra Nečase

Tisk č. 282

Vystoupení senátora Petra Víchy
(čas 15:20 - 15:24)

Pane místopředsedo, vážené kolegyně a kolegové, přítomní nebo nepřítomní, budu stručný, protože vést diskuzi s někým, kdo není přítomen a nechce poslouchat, je velmi obtížné. Pan předseda klubu ODS Richard Svoboda, než opustil sál, řekl, že poslední hlasování bylo v rozporu s jednacím řádem. Připomenu jen, že jsme hlasovali o návrhu místopředsedy Sobotky o vyřazení z programu. Jestli toto hlasování bylo v rozporu s jednacím řádem, bude v rozporu s jednacím řádem návrh pana místopředsedy Sobotky. To asi není důležité, to jsou pouze slovní hrátky. Principiálně jde o to, že nechtějí slyšet pravdu, nezúčastnili se proto ani zástupci vlády veřejného slyšení. To je to nejhorší na celé záležitosti.

Svou neúčastí nic nezmění na tom, že je to jednoznačně nejhorší vláda v historii ČR. Je to vláda, která nemá žádnou podporu veřejnosti, která nemá žádný program, protože programové sliby, na  kterých dostali důvěru ve volbách, opouštějí velice snadno a vláda, která bohužel nikdy nepadne, protože když jim nejde o program, ale jen o to zůstat ve vládě do konce volebního období při vědomí, že např. taková strana jako Věci veřejné nikdy nebude zvolena, mohou říci, že s ničím nesouhlasí, a nakonec souhlasit budou, protože pro ně je důležité, aby ve vládě byli.

Je to nakonec vláda protikorupční, jak ve volbách říkali? S tolika aférami, které za doby této vlády vznikly – nebudu vyjmenovávat všechny záležitosti týkající se ProMoPro, policie teď šetří předsedu klubu Bártu, uplácení poslanců, válka státních zástupců, dnes budeme projednávat bod týkající se zcela neprůhledné zakázky na informační technologie ministerstva práce a sociálních věcí, o kterých jsme také v historii mluvili – mohli bychom pokračovat.

Je to vláda, která škodí této zemi, je to vláda tak arogantní, že není ochotna, a ani zástupci stran, které jsou tam zastoupeny, ani naslouchat hlasu lidí, ani s nimi diskutovat ani prostřednictvím petičního výboru. 90 tisíc podpisů je přece už síla.

Lidé v této chvíli nechtějí vycházet do ulic, ještě není ta doba, aby nás všechny vyházeli z oken, protože se bojí o práci, o své rodiny, jak je uživí. Mohli bychom v této chvíli říci, že je to dobře, příště tím vyhrajeme volby, ale není to dobře, protože lidem se těžko žije a nic nezavinili, snad jen to, že se zmýlili, nechali se napálit a  špatně volili. Doufám, že to příště neudělají.

Před 4 lety tady byla vláda Mirka Topolánka, o které jsme říkali, že je to špatná arogantní vláda. Přišlo oranžové tsunami, mohli jsme se radovat, ale situace je teď jiná, lidé nevěří nikomu. Slovo politik je sprosté, jestli tam jsme se dostali od revoluce, není to dobře. Není dobře, když opouštíme sál a nechceme to slyšet. Děkuji za pozornost.Publikováno: 29.2.2012

Zpět   Poslat e-mailem článek  Vytisknout


Aktuality17.7.2023
Bohumín se obává zastavení výstavby protipovodňové hráze

BOHUMÍN – Stavbě protipovodňové hráze v Bohumíně-Pudlově, která má zabránit ničivým následkům záplav, hrozí zastavení. Ministerstvo zemědělství avizovalo, že kvůli vládnímu úspornému balíčku aktuálně není schopno garantovat poskytnutí finančních prostředků na probíhající akci za 400 milionů korun. Vláda přitom proklamovala, že škrty se nedotknou investic.7.6.2023
Otevřený dopis ministru životního prostředí

Vážený pane ministře,

jako představitel města střední velikosti o 20 tisíci obyvatelích, které přes dvacet let buduje systém odpadového hospodářství, neustále reaguje na vývoj odpadové legislativy a nastavené cíle pro obce, se musím vyjádřit k Vašemu dopisu z 22. 5. 2023, určeného obcím. Reagovat na něj musím i jako senátor, který se k návrhu zákona o obalech bude vyjadřovat v legislativním procesu.

V Programovém prohlášení vlády bylo uvedeno: "Zvážíme zavedení dalších systémů zálohování obalů (PET, hliník)." Na tiskové konferenci 16. 5. 2023 jste uvedl: „Nebavíme se o tom, zda systém bude, to je rozhodnuto. Bavíme se o tom, jak bude fungovat.“ Věřím, že jste tato slova mínil v nadsázce a máte skutečně zájem diskutovat a slyšet názory měst a obcí, kterých se zavedení zálohování významně dotkne, ale také stanoviska z řad odborné veřejnosti působící v oblasti odpadového hospodářství.30.3.2023
Bohumín představuje podobu chystaného sanatoria pro seniory

BOHUMÍN – Moderní sanatorium pro seniory, kteří trpí vleklými zdravotními obtížemi, chce v příštích letech postavit město v areálu své nemocnice. Projekt je zatím jen »na papíře«, přesto už nabývá konkrétních obrysů. Třípodlažní objekt by měl pomoci řešit rostoucí poptávku po péči o dlouhodobě nemocné osoby.5.1.2023
Petr Vícha se sešel se starosty Rychvaldu, Dolní Lutyně i polských Krzyżanowic

Senátor a starosta Bohumína Petr Vícha se koncem roku sešel s nově zvolenými zástupci sousední Dolní Lutyně a Rychvaldu. Nechybělo ani setkání se starostou polských Krzyżanowic.

Copyright © 2007 - 2023 Petr Vícha  | web&design by web-evolution.cz  | Počet návštev: 364774