Bohumín zdvojnásobil plánované investice do oprav chodníků a cest

BOHUMÍN - Bohumín na Karvinsku zdvojnásobil letošní výdaje na opravu chodníků a cest. Původně město počítalo s 12 miliony korun, nakonec ale do úprav investuje rekordních 24 milionů korun. Komunikace se od jara opravovaly ve všech sedmi městských částech a vše bude hotovo v listopadu, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Lucie Kolková.

Opravy chodníků přijdou na deset milionů korun a celkově bude rekonstruováno 20 úseků. "Stavbaři před pár dny dokončili například chodník ve Slezské ulici poblíž starobohumínské hasičské zbrojnice. Bezmála stometrový úsek využívají třeba děti při cestě do místní školy, do konce září k němu proto přibude ještě nasvětlený přechod. Dokončit teď zbývají ještě tři úseky chodníků, dva z nich jsou v Pudlově, jeden v centru Bohumína," upřesnila mluvčí.

Na opravy cest město letos dá 14 milionů korun, což je o šest milionů více, než byl původní plán. "Lokality k opravám vybíráme po prohlídkách v terénu, na které vyjíždíme i několikrát do roka. Opravy v letošním roce ještě nejsou dokončeny, ale my už příští týden budeme objíždět město a vybírat, které komunikace opravíme v příštím roce. V zásobníku námětů máme hned několik desítek míst," uvedl starosta Petr Vícha (ČSSD).

Přednost podle něj mají nejvíce poškozené úseky nebo frekventovaná či strategická místa ve městě. "Díky brzkým přípravám se pak dostáváme k nižším cenám za opravy a můžeme si dovolit opravit jich více. Letos proto obnova povrchů potrvá až do podzimu," doplnil Vícha. Opravena letos byla například celá ulice Na Úvoze nebo část Masarykovy ulice.

Autor: Helánová Martina

Publikováno: Zpravodajství ČTK

Datum: 8.9.2017

Zpět

Zajímavé

Odkazy