Zeptejte se

Máte na mě jakýkoliv dotaz? Neváhejte a zeptejte se...

1.7.2014, 15:07   Jiří Červeň

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak velkou váhu dávata anketám, které jsou zveřejňovány na stránkách Bohumína. Konkrétně narážím na anketu spojenou s uzavřením sběren, ve které se většina lidí vyjádřila proti záměru města. Dále bych rád znal váš nároz, jako vášnivého cyklisty, na cyklostezku, která je podél ulice 1. máje ve Skřečoni.

Odpověď:

Dobrý den, obdržel jsem váš dotaz týkající se anket a cyklostezly. Anketa týkající se možného přijetí vyhlášky, která by určila místa pro ukládání odpadů měla dva jasné vzkazy. Mnoha lidem vadí to, že dnes dochází masově ke krádežím kovů. A mnoho lidí si správně myslí, že by to měl řešit stát a jeho orgány a ne obec. I my si to myslíme. Vyhláška má účinnost od 1. 1. 2015 a věřím, že masový protest obcí proti stávající benevolenci kontrolních orgánů povede k tomu, že bude přijato opatření na straně státu a uplatňování vyhlášky pak nebude problémem. Ptáte se mne dále na cyklostezku ve Skřečoni. Přiznám se, že jako " vášnivý cyklista" jedu raději rychle po silnici, na druhé straně si myslím, že pro starší lidi a děti či rodiny s dětmi je dobré, pokud jedou mimo tuto frekventovanou komunikaci. Cyklostezka ve Skřečoni je zdařilejší než ta na Šunychl a byla by ještě lepší, kdybychom měli všechny souhlasy vlastníků pozemků a souhlas vlastníka komunikace s jiným řešením. Považuji ji tedy vzhledem k těmto problémům, o kterých se neví, za dobrou. Přeji pěkný den a děkuji o váš zájem o město a jeho problémy.
4.12.2013, 18:20   Pavel Glisník, Bohumín

Pane starosto, alespoň jeden dům z Loun, jeden z Petra Cingra a jeden z Okružní ulice poblíž Slunečnice v Bohumíně by se měl zachovat. Vždyť z toho Bohumína už je jen sídliště a nikdo nebude vědět, jak lidé žili.

Odpověď:

Dobrý den, situace ohledně demolic domů v lokalitách Louny, Okružní, Petra Cingra v Bohumíně je následující. Domy v Okružní ulici demolovat neplánujeme, jednou z variant je naopak jejich rekonstrukce. Pokud jde o jejich "cihlový" vzhled, ten kupodivu není ničím chráněný a dostává se do střetu s požadavky na zateplování objektů a současnými normami. Ale to je až otázka budoucnosti, zatím domy ponecháváme ve stávajícím stavu. Na ulici Petra Cingra stojí již jen jeden dům a ten opravdu plánujeme zdemolovat, jinak nelze využít poměrně hodnotné lokality. Nikdo se do jeho sousedství nebude stěhovat. Lokalita v Lounech nemá před nájezdy vandalů šanci. Permanentně domy zabezpečujeme, umístili jsme i zabezpečovací zařízení, nelze vynakládat prostředky města a tudíž občanů na takto neefektivní činnost. Jako vlastníci objektů jsme také zodpovědní za bezpečnost a nemůžeme si dovolit to podcenit. Co projde soukromému vlastníkovi, neprojde u úřadů městu. Petr Vícha
16.10.2013, 12:28   Sylva Václavková

Včera jsem se dívala na diskusi k volbám na televizním programu TIK Bohumín. Myslela jsem si, že mě porazí, když jsem tam viděla pana Alfréda Michalíka. To snad nemyslíte vážně, že tento pán opět kandiduje za Bohumín. Sleduji dost Poslaneckou sněmovnu a už několikrát jsem zjistila, že když se projednávaly důležité zákony, tak tento pán si to mašíroval po Bohumíně. A to bylo nejednou. Spíš tam nechodil. Jde vidět, že mu nejde o lidi, ale jen o peníze. Nemyslíte, že by bylo dobré tam zvolit někoho, kdo by měl víc zájem o lidi než o své prachy?

Odpověď:

Alfréd Michalík už kandidovat do Poslanecké sněmovny nechtěl, ale přesvědčili jsme jej, protože pro Bohumín za dobu svého poslancování zajistil přes 130 milionů dotací - na školy, nemocnici, náměstí, kino, … (ten seznam by byl dlouhý) a jeho zkušenosti nikdo jiný v Bohumíně nemá. Je však bohužel na nevolitelném místě. K jeho účasti na jednání Poslanecké sněmovny, byl  dlouhodobě nemocný a podstoupil operaci, proto statistiky jeho účasti nevyznívají dobře. Ujišťuji vás však, že veškerá důležitá hlasování z pohledu města absolvoval. Poslední čtyři roky však opravdu hlasování našich poslanců nemělo valného významu, neboť koalice ODS, TOP 09 a VV je vždy přehlasovala. Bohužel. Přeji pěkný den. Petr Vícha
15.10.2013, 16:02   Eliška Hlavsová

Dobrý den. Mám skromný dotaz, zda se informace zakládá na pravdě (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-michalek.php?itemid=21253) a jaký měli senátoři, kteří hlasovali proti důvod, že tak učinili? Neznám obsah zákona, který byl těsně zamítnut, tudíž nemám na věc vlastní názor, ale ráda bych slyšela ten Váš. Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den, přesně tak vypadá jednoduchá novinářská zkratka. Jednalo se o první čtení návrhu zákona. Naše legislativa ten návrh zcela rozcupovala. Proto byl vrácen k přepracování a opětovně předložen, ovšem chyby bohužel odstraněny nebyly. Věřím, že když bude předložen v dobrém znění, tak s jeho podporou nebude problém. Je třeba si ale také uvědomit, že při schválení senátem ten návrh půjde teprve do Poslanecké sněmovny, kterou nyní nemáme. Petr Vícha
30.8.2013, 12:46   Markéta Radová, MF DNES Ostrava

Připravuji článek mimo jiné v návaznosti na slova některých politiků, kteří po nedávných protiromských akcích radikálů ve Vítkově či Ostravě zmínili, že řešení problematiky začleňování Romů do společnosti je složité a jedním z nástrojů, které věc pomáhaly řešit, byla například veřejná služba. Tu loni zrušil Ústavní soud, nicméně podle některých názorů přiměla mnohé sociálně slabé obyvatele včetně Romů zapojit se do práce. Šlo o to, že v případě, když nezaměstnaný odmítl přijetí veřejné služby, hrozilo mu vyškrtnutí evidence úřadu práce nebo ztráta dávek. Prosím, chtěla bych se v té souvislosti zeptat:

Jakým způsobem se ve Vašem městě projevilo loňské zrušení veřejné služby (ubylo například lidí, kteří tyto práce dělají?) Jakým způsobem jste veřejnou službu nahradili. Jak to u vás funguje dnes?

Byla podle zástupců Vašeho města veřejná služba přínosným nástrojem nebo nikoli a proč?

Je z pohledu zástupců Vašeho města veřejná služba jedním z možných nástrojů, jak řešit například problematiku začleňování Romů do společnosti?

Odpověď:

V prvé řadě je třeba říci, že veřejná služba s motivační platbou fungovala, dokud ji exministr Jaromír Drábek totálně nepokazil "bezplatností". Ale i v původní podobě to bylo jen přilepšení k existenčnímu minimu a v řádu 30 hodin měsíčně jen chabou náhražkou práce. Za mnohem užitečnější považuji tzv. VPP (veřejně prospěšné práce), kde jsou pracovníci hodnoceni minimální mzdou a pracují plnou pracovní dobu po celý měsíc.

Tou jsme také v momentálním počtu 130 pracovníků plně nahradili veřejnou službu. Ale přináší to obci i náklady a problémy s hlídáním těchto pracovníků, přesto je užitečné, když chodí do práce. Nejedná se zdaleka jen o Romy, i když jejich počet převažuje. Ano, jedním z řešení momentálně vyhrocené situace, kromě zpřísnění postupu státu vůči majitelům pseudoubytoven, kteří zneužívají sociální dávky potřebných k neadekvátním ziskům, je to, aby Romové měli práci a dávky si zasloužili a odpracovali (opět podotýkám, nejedná se jen o Romy, ale převažují). Pak nebude mít majorita pocit, že žijí na její úkor, oni budou mít práci a prostředky na obživu a nebudou muset sbírat šrot a krást (alespoň ne v takové míře, jako nyní), aby uživili rodiny. To by mělo být prioritou státu v řešení vyhrocené situace.

Petr Vícha
starosta Bohumína

Strana: Předchozí | 3| 4| 5| 6| 7| 8| 9| 10 | Další

Celkový počet dotazů: 70Copyright © 2007 - 2019 Petr Vícha  | web&design by delameweby.cz | Valid XHTML 1.0  | Počet návštev: 331838