Články z médií

9.2.2012  Ministr slíbil další miliony na kotle

Publikováno: ČT 1
Autor: Daňková Pavla

Pořad: Události v regionech - Ostrava (18:00 hodin)

Drahomíra RAČÁKOVÁ, moderátorka
--------------------
Další desítky milionů korun na nákup ekologičtějších kotlů. Lidem v Moravskoslezském kraji je dnes slíbilo ministerstvo životního prostředí. Podle ekologů jsou to ale zbytečně vyhozené peníze. Smysl podle nich nemají ani takzvané nízkoemisní zóny. V mnoha městech totiž nemohou být vyhlášeny. Ministerstvo s tím ale nesouhlasí.

Petr VÍCHA, starosta Bohumína /ČSSD/
--------------------
Shodou okolností jsme dnes měli 300 mikrogramů, přes 300 mikrogramů na metr krychlový polétavého prachu.

Pavla DAŇKOVÁ, redaktorka
--------------------
V Bohumíně zasedala pracovní skupina ministra životního prostředí ke znečištěnému ovzduší. Ministr hned v úvodu potvrdil, že letošní zima bude v Moravskoslezském kraji stejně špatná jako ty předchozí.

Tomáš CHALUPA, ministr životního prostředí /ODS/
--------------------
Jestli jsme měli pocit, že ta zima by mohla být v letošním roce nějaká, aspoň takový náznak byl ještě v lednu, příznivější, tak ta čísla, která přicházejí v únoru, tak optimistická nejsou.

Pavla DAŇKOVÁ, redaktorka
--------------------
Řešením mají být mimo jiné další miliony z ministerstva a Moravskoslezského kraje, za které si lidé budou moci koupit ekologičtější kotel. Podle ekologů to situaci nevyřeší.

Vladimír BURDA, o. s. Vzduch
--------------------
To, že Ostrava je naprosto výjimečný region, tak není proto, že tu topíme naprosto výjimečně v domcích, ale je to tím, že tady máme výjimečně velkou koncentraci těžkého průmyslu.

Tomáš CHALUPA, ministr životního prostředí /ODS/
--------------------
Já jsem o tom přesvědčen, že to byl krok správným směrem.

Pavla DAŇKOVÁ, redaktorka
--------------------
Pro zlepšení ovzduší v kraji je podle ekologů zapotřebí investovat do modernizace těžkého průmyslu. Na to ministerstvo slyší. Podnikům chce dát na ekologické projekty 3 miliardy. Další miliardu by pak mohly získat města a obce.

Jakub KULÍŠEK, náměstek ministra životního prostředí
--------------------
V té nové výzvě, kterou plánujeme, bude u těch velkých průmyslových znečišťovatelů docházet k 90% míře podpory jejich žádostí.

Pavla DAŇKOVÁ, redaktorka
--------------------
Sporným bodem akčního plánu pro zlepšení ovzduší v kraji zůstávají nízkoemisní zóny. Jejich zavedení má umožnit nový zákon o ochraně ovzduší už od září. Ve většině měst Moravskoslezského kraje ale zavést nepůjdou.

Ivo HLAVÁČ, náměstek ministra životního prostředí
--------------------
U mnohých významných měst v aglomeraci, ať už je to Karviná nebo Havířov, ale i část Ostravy, v tuto chvíli prostě a jednoduše není možné nízkoemisní zónu vyhlásit z důvodu nedokončených obchvatů.

Pavla DAŇKOVÁ, redaktorka
--------------------
Ministerstvo životního prostředí dnes také zahájilo informační kampaň. Za cíl si klade naučit obyvatele Moravskoslezského kraje ekologičtěji topit, stát bude 7 milionů korun.

Pavla Daňková, Česká televize, Ostrava.


Zpět   Vytisknout


Aktuality8.6.2022
Městské byty jen slušným lidem. Bohumín neustoupí ministerstvu vnitra

BOHUMÍN – Ministerstvo vnitra ČR opět otevřelo čtyři roky trvající spor o podobě podmínek uzavírání nájemních smluv v městských bytech v Bohumíně. Některé z nich považuje za diskriminační. Radnice naopak trvá na ochraně svých nájemníků před nepřizpůsobivými občany a v zásadních bodech ustoupit nehodlá. Na svém posledním jednání to deklarovala rada města.15.3.2022
Bohumínem projde denně tisíc lidí z Ukrajiny, kdo jim pomáhá a jak to vypadá

BOHUMÍN – Obětují volný čas, spánek a po více než týdnu nepřetržité pomoci uprchlíkům si sahají na dno svých psychických i fyzických sil. Řeč není jen o dobrovolnících z charitativních organizací, které pomáhají potřebným ze své podstaty. Do péče o vystresované ženy a děti utíkající před válkou se zapojily i bohumínské spolky.22.12.2021
PF 2022

Ať v roce 2022 nemusíte uklízet cizí bordel...

Čistý stůl i čistou hlavu Vám v novém roce

přeje

Petr Vícha
starosta Bohumína


13.7.2021
Novela jde proti duchu stávajícího sloučeného modelu veřejné správy

Projev na 111. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2021 k návrhu stavebního zákona, zamítnutého Senátem.

Vážený pane předsedající, vážená paní ministryně, milé paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážení členové vlády, přiznám se, že je mi líto, že jsem do Sněmovny, kam se každý zejména u voleb do Poslanecké sněmovny těší, tak že já zde musím přijít s takto negativní záležitostí a obhajovat senátní zamítnutí. Paní ministryně sice Senát pochválila, ale ona sama dobře ví, že tam těch kritických hlasů zaznělo více.

Copyright © 2007 - 2022 Petr Vícha  | web&design by delameweby.cz | Valid XHTML 1.0  | Počet návštev: 354819