Články z médií

11.1.2012  Mám dvě funkce, na úkor rodiny

Publikováno: Mladá fronta Dnes
Strana: B2
Autor: Radová Markéta

BOHUMÍN - Budík mu zvoní hodně brzy. Aby zvládal všechny povinnosti, pracuje senátor a starosta Bohumína Petr Vícha (ČSSD) denně od šesti od rána. Když ho lidé v roce 2006 zvolili do Senátu, do  týdne podle svých slov rezignoval na post krajského zastupitele i na  funkce v orgánech Severomoravských vodovodů a kanalizací. "I když jsem tyto aktivity ukončil, mám pořád pocit, že ani dnes nemůžu dělat starostu a senátora zcela naplno. Člověk vždycky něco trošku šidí, v mém případě to je hlavně rodina a osobní život. Více funkcí než mám dnes, bych v žádném případě nezvládl," vypráví osmačtyřicetiletý politik.

Jeho čas, to je podle jeho slov hlavně práce. Doma je jen málo. "Kdybych to měl zprůměrovat, tak myslím, že jsem pracovně v Praze skoro každý týden minimálně jeden den, ale obyčejně dva dny. Pracuji ale samozřejmě i cestou tam," zmiňuje Petr Vícha, který v tu chvíli právě nasedá do vlaku Pendolino, který míří do  hlavního města. "Cestou nastartuji počítač a budu řešit jak městské, tak senátní věci. Totéž dělám, když se třeba v Senátu zrovna projednává zákon, který se úplně netýká mé činnosti. V tu chvíli jsem připojen a  řeším třeba poštu."

Neuvažoval o tom, že s některou ze svých funkcí už "praští"? "Svou kandidaturu do Senátu jsem dostal od ČSSD v podstatě příkazem, současně jsem ale slíbil Bohumíňanům, že z města neodejdu. Takže je nemůžu zradit," odpovídá politik. A stíhá někdy třeba sport? "Když se dostanu jednou týdně na tenis nebo na badminton, je to skoro zázrak."


Zpět   Vytisknout


Aktuality8.6.2022
Městské byty jen slušným lidem. Bohumín neustoupí ministerstvu vnitra

BOHUMÍN – Ministerstvo vnitra ČR opět otevřelo čtyři roky trvající spor o podobě podmínek uzavírání nájemních smluv v městských bytech v Bohumíně. Některé z nich považuje za diskriminační. Radnice naopak trvá na ochraně svých nájemníků před nepřizpůsobivými občany a v zásadních bodech ustoupit nehodlá. Na svém posledním jednání to deklarovala rada města.15.3.2022
Bohumínem projde denně tisíc lidí z Ukrajiny, kdo jim pomáhá a jak to vypadá

BOHUMÍN – Obětují volný čas, spánek a po více než týdnu nepřetržité pomoci uprchlíkům si sahají na dno svých psychických i fyzických sil. Řeč není jen o dobrovolnících z charitativních organizací, které pomáhají potřebným ze své podstaty. Do péče o vystresované ženy a děti utíkající před válkou se zapojily i bohumínské spolky.22.12.2021
PF 2022

Ať v roce 2022 nemusíte uklízet cizí bordel...

Čistý stůl i čistou hlavu Vám v novém roce

přeje

Petr Vícha
starosta Bohumína


13.7.2021
Novela jde proti duchu stávajícího sloučeného modelu veřejné správy

Projev na 111. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2021 k návrhu stavebního zákona, zamítnutého Senátem.

Vážený pane předsedající, vážená paní ministryně, milé paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážení členové vlády, přiznám se, že je mi líto, že jsem do Sněmovny, kam se každý zejména u voleb do Poslanecké sněmovny těší, tak že já zde musím přijít s takto negativní záležitostí a obhajovat senátní zamítnutí. Paní ministryně sice Senát pochválila, ale ona sama dobře ví, že tam těch kritických hlasů zaznělo více.

Copyright © 2007 - 2022 Petr Vícha  | web&design by delameweby.cz | Valid XHTML 1.0  | Počet návštev: 354819