Články z médií

17.3.2011  Výroky, které zazněly v Senátu při jednání o bodovém systému

Publikováno: Zpravodajství ČTK

Praha (ČTK) - Několik hodin strávili dnes senátoři rozpravou nad novelou silničního zákona. Novela má zjednodušit bodový systém trestání řidičů a zpřísnit postih přestupků proti životu a zdraví. ČTK přináší přehled vybraných výroků z rozpravy, jak je zachytil senátní stenozáznam.

Karel Korytář (ČSSD): "Novela nemá za cíl zmírňovat pravidla, respektive bodový systém, ale naopak přitvrdit v případech ohrožujících bezpečnost silničního provozu a zdraví jeho účastníků."

Jaroslav Kubera (ODS): "Tady jsou pamětníci doby, kdy se zaváděl bodový systém. Mnoho z nás bylo jeho odpůrci a praxe ukázala, ač někteří tvrdí, jak byl výborný, jak klesly nehody, jak je všechno v pořádku, jak přispěl. Podle mého názoru kromě obrovských nákladů, které jsou s bodovým systémem spojené, k ničemu zvláštnímu nepřispěl."

"Kdyby do toho stát nemluvil, rád bych věděl, kolikrát kdo z vás použil lékárničku. Myslím si, že to byly naprosté výjimky, a pokud jste ji použili, já jsem ze staré použil bezvadnou lepicí pásku. Nevěděl jsem k čemu, ale hodí se mi v dílně."

"Zde s pobavením ocituji našeho největšího experta pana poslance (Stanislava) Humla (VV), který 4. 2. řekl v televizních novinách v 19:16, že pokud bude sluníčko a 15 stupňů Celsia, tak vás nikdo nebude pokutovat. A já jsem omdlel a říkal jsem si: takhle s tím právním vědomím daleko nedojdeme."

"Pak ještě sex - to je velká móda sex v automobilu, to je úplně konec, to tam musí být výslovně v zákoně zapsáno, že sex se zakazuje, protože to velmi, velmi vyrušuje."

Soňa Paukrtová: "A na druhou stranu to, co Poslanecká sněmovna vytvořila, že když tedy svítí sluníčko, tak se jede na letních gumách, a když chumelí, tak to přehodím na zimní, to mi připadá jako absurdita nejvyššího stupně."

Petr Vícha (ČSSD): "Stalo se to v roce 2009, v říjnu jsem dostal předvolání tady v Praze na městskou policii, protože jsem se údajně v květnu dopustil, a to v průběhu dvou dnů dvakrát, v pátek a sobotu, porušení rychlosti. Podíval jsem se do diáře, ano, tehdy jsem byl v Praze, tudíž jsem se dostavil na Policii České republiky, tam mi dali přečíst poučení, které v podstatě by se dalo říci, že bylo návodem k tomu, abych se vymluvil na osobu blízkou, neobtěžoval je a odešel."

Jiří Pospíšil (ODS): "Stejně tak poslední nápad o tom, že budeme pokutami přísně trestat bohatství. To se taky připravuje. No, prostě zrušme rovnost občanů před zákonem, prostě vyhlašme, že lidé si nejsou rovni a že bohaté je třeba trestat, jsou to svině! To už tu bylo. Jednou to bylo o rase, jednou to bylo o třídě, teď to bude zase o bohatství."


Zpět   Vytisknout


Aktuality25.3.2019
Starostové jednali s poslanci a senátory v Rychvaldě

Na březnové jednání Svazku měst a obcí Karvinska dorazili do Rychvaldu také poslanci a senátoři karvinského okresu. Probírala se aktuální legislativa, např. zákon o odpadech, sociálním bydlení, bezdoplatkové zóny i stavební zákon.13.10.2018
Staronovým senátorem na Karvinsku bude opět starosta Bohumína Petr Vícha, zvolilo jej 72 procent voličů

Bohumínský starosta Petr Vícha (ČSSD) obhájil s drtivou převahou už podruhé post senátora. Ve druhém kole voleb do Senátu opět porazil bývalou poslankyni a někdejší primátorku Miladu Halíkovou. S tou se o  post senátora utkal už před šesti lety. Letos zvítězil ještě s větším převahou než při minulých volbách. Na tom, aby do lavic Senátu usedl, se  shodli voliči ve všech pěti městech (Bohumín, Dolní Lutyně, Havířov, Petřvald, Rychvald) volebního obvodu. Do Senátu ho poslalo 72 procent hlasů, poražená Halíková dostala 28 procent. K volebním urnám přišlo ve  druhém kole 12 887 lidí (13,56 procent), pro Víchu hlasovalo 9 232 z nich.11.10.2018
Senátní duel v Karviné: Boj proti předraženým ubytovnám i podpora obecného referenda

ČT24 připravila duely všech kandidátů do Senátu, kteří postoupili do  druhého kola, a mají tak šanci stát se zákonodárci v horní komoře parlamentu. Ve volebním obvodu číslo 74 Karviná se utkají Petr Vícha (ČSSD), který v prvním kole získal 36,72 procenta hlasů, a Milada Halíková (nestr. za KSČM) se ziskem 16,45 procenta z prvního kola. Volební televizní duel k přehrání zde.10.10.2018
Senátní duel před 2. kolem volby: Milada Halíková a Petr Vícha, obvod 74 - Karviná

Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Karviná postoupili dosavadní senátor Petr Vícha (ČSSD) a bývalá poslankyně a někdejší primátorka Havířova Milada Halíková (KSČM). Vítěz Vícha získal 36,72 procenta hlasů, druhá Halíková dostala 16,45 procenta voličů. Voleb se  zúčastnilo 32,70 procenta voličů. Postupující do druhého kola se ve středu 10. října po 18. hodině sešli ve vysílacím studiu Českého rozhlasu Ostrava. Senátní duel se vysílal živě. Záznam si můžete vyslechnout zde.

Copyright © 2007 - 2019 Petr Vícha  | web&design by delameweby.cz | Valid XHTML 1.0  | Počet návštev: 334433