Články z médií

30.8.2018  Konec nejistoty na Ministerstvu zahraničí?

Publikováno: Seznam.cz TV
Autor: Friedmannová Silvie

Pořad: Večerní zprávy (19:15 hodin)

Silvie FRIEDMANNOVÁ, moderátorka
--------------------
Kandidát na šéfa diplomacie Miroslav Poche, si přeje aby zítra předsednictvo ČSSD definitivně vyřešilo obsazení Ministerstva zahraničí. Prezident Miloš Zeman Pocheho stále odmítá jmenovat. V čele tedy zůstává předseda strany Jan Hamáček, který je zároveň i ministrem vnitra. Vedení strany proto bude znovu řešit, jak se k situaci postaví. Straníci se ale v názorech rozcházejí.

Petr VÍCHA, předseda senátorského klubu ČSSD
--------------------
Předpokládám, když pan Hamáček říkal že to chce do konce prázdnin uzavřít, tak že s nějakým návrhem přijde. Když se řekne jméno pana Pocheho, to není řešení. Zeman ho nikdy nejmenuje. Před měsícem jsem na  grémiu říkal, že to nejhorší co může být je, když se i v době voleb bude mluvit jen o Pochem.

Petr PAVLÍK, předseda pražské ČSSD
--------------------
Já myslel, že zejtra proběhne nějaká živá diskuze k této věci. Předpokládám, že někteří lidé budou vznášet nějaká jiná jména, ale myslím si že pozice je stále stejná. Ten kandidát je Miroslav Poche, není důvod to měnit.

redaktorka
--------------------
A vy myslíte, že není důvod to měnit, když ho pan prezident nechce jmenovat na post ministra?

Petr PAVLÍK, předseda pražské ČSSD
--------------------
Tak já si myslím, že máme nějaký systém vládnutí. Máme nějakou Ústavu a  podle té Ústavy to prostě není libovůle pana prezidenta. Je to problém pana premiéra, který má to jméno které má, přednést panu prezidentovi a  pokud to bude nutné, tak jít do kompetenčního sporu.


Zpět   Vytisknout


Aktuality17.9.2018
Ministryně Maláčová přislíbila pomoc při řešení byznysu s chudobou

Už několik let brojí Bohumín a jeho starosta Petr Vícha proti byznysu s chudobou. Před necelým rokem proto bohumínští radní využili zákonné možnosti a jako první v ČR vyhlásili v  Bohumíně v nejproblémovějších lokalitách hned tři bezdoplatkové zóny. Nově příchozí nájemníci v nich už nemají nárok na doplatek na bydlení. Pomoc přislíbila nová ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, která v minulých dnech navštívila Moravskoslezský kraj i Bohumín.11.9.2018
Nejlepším starostou Moravskoslezského kraje je Petr Vícha z Bohumína

Starosta Bohumína a senátor Petr Vícha (ČSSD) je nejlepším starostou Moravskoslezského kraje za období 2014 - 2018. Vyplynulo to z celostátní soutěže Svazu měst a obcí (SMO) ČR. Slavnostní vyhlášení druhého ročníku proběhlo v pátek 7. září odpoledne ve  Španělském sále Pražského hradu za účasti prezidenta i čelních zástupců vlády, parlamentu i samosprávy.3.9.2018
„Na předvolební kampaň mám 300 tisíc,“ říká senátor Petr Vícha

Společnost Transparency International Česká republika (TI) zaslala senátorovi Petru Víchovi na konci srpna dotazník k transparentnosti financování a vedení předvolební kampaně do Senátu ve vztahu k  veřejnosti. Zajímá ji například financování kampaně, transparentní účet nebo volební akce. Celé znění dotazu TI včetně odpovědi Petra Víchy najdete v sekci Zeptejte se. Zpracovali jsme z něj pro Vás do článku formou rozhovoru ty nejpodstatnější informace.26.6.2018
Proč stát hází městům klacky pod nohy?

Stát by měl městům a obcím pomáhat řešit problémy. Od voleb do  poslanecké sněmovny uplynulo půl roku, ale novou vládu s důvěrou stále ještě nemáme. To ale kupodivu nevadí, přináší to velkou stabilitu. Alespoň se totiž nemění k horšímu zákony. Přesto máme ve městech pocit, že nám ministerstva namísto pomoci hází naopak klacky pod nohy. Posuďte sami.

Copyright © 2007 - 2018 Petr Vícha  | web&design by delameweby.cz | Valid XHTML 1.0  | Počet návštev: 328398