Články z médií

18.10.2012  Senátní duely

Publikováno: ČT 24

Pořad: Události, komentáře (22:00 hodin)

Daniela DRTINOVÁ, moderátorka
--------------------
Poslední sestřih duelů kandidátů, kteří se v boji o senátorské křeslo dostali do druhého kola, je teď připraven. Volit se začne už zítra.

Milada HALÍKOVÁ, kandidátka na senátorku /nestr. za KSČM/
--------------------
Co považuju za velice důležité, je, aby počet komunistických zástupců i v Senátu byl větší obdobně jako na jiných stupních řízení proto, aby ta, dejme tomu, oranžovo-červená koalice, jak to často bývá nazýváno, aby prostě posílila na stranu té červené, protože čím více je v jednotlivých zastupitelských sborech komunistů, tím více jsou skutečně levicoví i sociální demokraté. A to si myslím, že je to podstatné. Daň z přidané hodnoty tak, jak je předkládána, nemůžeme tento návrh zákona předložit a naopak naši ekonomičtí experti hovoří o tom, že i ta snížená daň by mohla jít ještě o nějaké procento nebo o nějaký procentní bond dolů. Takže zvyšování v žádném případě.

Petr VÍCHA, kandidát na senátora /ČSSD/
--------------------
Zásadní rozdíl je, že klub sociální demokracie má v této chvíli 38 členů a v Senátu jsou pouze dva komunisté. Nemají tedy ani vlastní klub a sami neprosadí vůbec nic. Musím potvrdit, že většinou se rozhodují a hlasují spolu s námi, protože samozřejmě jsme v tomto volebním období vraceli zejména zákony, které jsou proti naším programům. Pokud se týče daně z přidané hodnoty, my jsme v Senátu jednoznačně hlasovali proti tomu balíčku. A jsem rád, že se podařilo to, že ve sněmovně jsme nebyli přehlasování, a ten zákon musel být předložen znovu. Myslím si, že ta vláda dělá chybu, že to předkládá v jednom balíčku, protože tam je třeba jeden z bodů, které bychom si dovedli představit podpořit, a to je progresivní zdanění. Samozřejmě daň z přidané hodnoty, která roste a roste základní sazba i ta snížená sazba, to je pro nás nepřijatelné.


Zpět   Vytisknout


Aktuality8.6.2022
Městské byty jen slušným lidem. Bohumín neustoupí ministerstvu vnitra

BOHUMÍN – Ministerstvo vnitra ČR opět otevřelo čtyři roky trvající spor o podobě podmínek uzavírání nájemních smluv v městských bytech v Bohumíně. Některé z nich považuje za diskriminační. Radnice naopak trvá na ochraně svých nájemníků před nepřizpůsobivými občany a v zásadních bodech ustoupit nehodlá. Na svém posledním jednání to deklarovala rada města.15.3.2022
Bohumínem projde denně tisíc lidí z Ukrajiny, kdo jim pomáhá a jak to vypadá

BOHUMÍN – Obětují volný čas, spánek a po více než týdnu nepřetržité pomoci uprchlíkům si sahají na dno svých psychických i fyzických sil. Řeč není jen o dobrovolnících z charitativních organizací, které pomáhají potřebným ze své podstaty. Do péče o vystresované ženy a děti utíkající před válkou se zapojily i bohumínské spolky.22.12.2021
PF 2022

Ať v roce 2022 nemusíte uklízet cizí bordel...

Čistý stůl i čistou hlavu Vám v novém roce

přeje

Petr Vícha
starosta Bohumína


13.7.2021
Novela jde proti duchu stávajícího sloučeného modelu veřejné správy

Projev na 111. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2021 k návrhu stavebního zákona, zamítnutého Senátem.

Vážený pane předsedající, vážená paní ministryně, milé paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážení členové vlády, přiznám se, že je mi líto, že jsem do Sněmovny, kam se každý zejména u voleb do Poslanecké sněmovny těší, tak že já zde musím přijít s takto negativní záležitostí a obhajovat senátní zamítnutí. Paní ministryně sice Senát pochválila, ale ona sama dobře ví, že tam těch kritických hlasů zaznělo více.

Copyright © 2007 - 2022 Petr Vícha  | web&design by delameweby.cz | Valid XHTML 1.0  | Počet návštev: 354819