Články z médií

16.10.2012  O křeslo senátora v pátek a sobotu

Publikováno: Týdeník Karvinsko
Strana: 53
Autor: Januszek Tomáš

BOHUMÍN, HAVÍŘOV – Přesně podle předpokladů postoupili do druhého kola senátních voleb dosavadní senátor za ČSSD a starosta Bohumína Petr Vícha a havířovská exprimátorka, momentálně také poslankyně parlamentu Milada Halíková, která je na kandidátce KSČM jako nezávislá. Překvapením je třetí (i když nepostupové) místo kandidátky Strany práce investigativní novinářky z Ostravy Jany Lorencové. "Takový zisk hlasů jsem u paní Lorencové nečekal. Ovšem právě její obliba u voličů je odrazem nespokojenosti voličů s tím, co se děje na vládní úrovni," komentoval zisk vysokého počtu hlasů této sokyně Petr Vícha. Ze svého vítězství je prý příjemně překvapen, zejména z toho, že vyhrál nejen v Bohumíně, kde bydlí, ale také v nedalekém Rychvaldu a Dolní Lutyni.

Ani přes svou oblibu u voličů na Bohumínsku prý nepředpokládal, že by postoupil přímo do druhého kola (musel by získat více než padesát procent hlasů v kole prvním – pozn. aut.). "Každému, kdo mi toto předpovídal, jsem tvrdil, že se to nestane," přiznal Petr Vícha. A jak vidí své šance na úspěch ve druhém kole, které se koná příští sobotu? "Věřím lidem, že ocení mou dlouholetou práci," odpověděl s nepřímým přitakáním, že věří, že křeslo senátora obhájí. Ale ani kdyby se tak nestalo, je pro něj prý už i současná přízeň voličů vítězstvím. Milada Halíková svým postupem do druhého kola překvapena nebyla. Už průzkumy veřejného mínění ji do role sokyně Petra Víchy pasovaly. "Ukázalo se, že byly správné. Překvapilo mě, že ani rozdíl v počtu hlasů není tak propastný," řekla Milada Halíková, jež je momentálně poslankyní Parlamentu ČR.

Pokud by se jejím příznivcům podařilo "převálcovat" voliče Petra Víchy, stala by se Milada Halíková senátorkou, což by nutně znamenalo rezignaci na poslanecký mandát. "Zákon neumožňuje být zároveň poslancem a senátorem, takže bych se poslaneckého křesla musela vzdát," vysvětlila Halíková. Kandidovat do Senátu se rozhodla proto, že nechtěla zklamat havířovskou organizaci KSČM, která ji nominovala, byť je kandidátkou nezávislou. "Beru to jako ocenění mé práce v komunální i celostátní politice. T oje důvod, proč jsem se rozhodla kandidovat, přestože v případě vítězství bych se jedné funkce musela vzdát," vysvětlila Milada Balíková.


Zpět   Vytisknout


Aktuality8.6.2022
Městské byty jen slušným lidem. Bohumín neustoupí ministerstvu vnitra

BOHUMÍN – Ministerstvo vnitra ČR opět otevřelo čtyři roky trvající spor o podobě podmínek uzavírání nájemních smluv v městských bytech v Bohumíně. Některé z nich považuje za diskriminační. Radnice naopak trvá na ochraně svých nájemníků před nepřizpůsobivými občany a v zásadních bodech ustoupit nehodlá. Na svém posledním jednání to deklarovala rada města.15.3.2022
Bohumínem projde denně tisíc lidí z Ukrajiny, kdo jim pomáhá a jak to vypadá

BOHUMÍN – Obětují volný čas, spánek a po více než týdnu nepřetržité pomoci uprchlíkům si sahají na dno svých psychických i fyzických sil. Řeč není jen o dobrovolnících z charitativních organizací, které pomáhají potřebným ze své podstaty. Do péče o vystresované ženy a děti utíkající před válkou se zapojily i bohumínské spolky.22.12.2021
PF 2022

Ať v roce 2022 nemusíte uklízet cizí bordel...

Čistý stůl i čistou hlavu Vám v novém roce

přeje

Petr Vícha
starosta Bohumína


13.7.2021
Novela jde proti duchu stávajícího sloučeného modelu veřejné správy

Projev na 111. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2021 k návrhu stavebního zákona, zamítnutého Senátem.

Vážený pane předsedající, vážená paní ministryně, milé paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážení členové vlády, přiznám se, že je mi líto, že jsem do Sněmovny, kam se každý zejména u voleb do Poslanecké sněmovny těší, tak že já zde musím přijít s takto negativní záležitostí a obhajovat senátní zamítnutí. Paní ministryně sice Senát pochválila, ale ona sama dobře ví, že tam těch kritických hlasů zaznělo více.

Copyright © 2007 - 2022 Petr Vícha  | web&design by delameweby.cz | Valid XHTML 1.0  | Počet návštev: 354819