Články z médií

15.10.2012  Jak dopadlo první kolo volebního boje o Senát?

Publikováno: Moravskoslezský deník
Strana: 62

Rubrika: Příloha - Volební speciál

OSTRAVA-MĚSTO
1. Leopold Sulovský (hnutí Ostravák) 31,75 % hlasů
2. Karel Sibinský (ČSSD) 31,49 % hlasů

volební účast 31,2%

Leopold Sulovský (hnutí Ostravák)
"Děkuji voličům, kteří mi dali hlas, a chci je poprosit, aby přišli k volbám znovu. Tato bitva není u konce rozhoduje druhé kolo. Myslím, že lidé už teď svou volbou dali najevo, že chtějí změnu - alternativu k politickým stranám. Já jsem Ostravák a vždy se budu radit ne se stranickými sekretariáty, ale s Ostraváky."

Karel Sibinský (ČSSD)
"Bylo jasné, že když někdo dělá takovou drahou kampaň jako Leopold Sulovský, musí se dostavit nějaké výsledky. Jeho volbu považuji za jakousi formu protestu voličů proti zavedeným stranám. Děkuji všem, kteří mi dali podporu. Cením šijí hlavně proto, že na předvolebních setkáních jsem často slyšel, že by bylo lepší, kdybych neodcházel do Prahy, ale zůstal v obvodu."


OPAVSKO

1. Vladimír Plaček (ČSSD) 30,43 % hlasů
2. Václav Vlček (ODS) 20,23 % hlasů

volební účast 32,80%

Vladimír Plaček (ČSSD)
"Věřím, že mě ve druhém kole podpoří levicoví voliči. Přepokládal jsem, že mým soupeřem bude Václav Vlček. Bude to zajímavý souboj, protože když jsem jako mladý lékař nastupoval do Slezské nemocnice v Opavě, tak jsem byl u pana doktora Vlčka na "kolečku". Takže to bude tak trochu souboj učitele a žáka, protože já mu ty háky na operačním sále držel."


Václav Vlček (ODS)
"Jsem samozřejmě rád, že jsem se dostal do druhého kola. Očekával jsem, že se v něm utkám s Vladimírem Plačkem, se kterým se znám už hodně dlouho. Je to velký soupeř, ale věřím, že přesvědčím voliče, aby pro mě hlasovali znovu a mohl jsem dokončit to, co jsem v Senátu začal."


KARVINSKO

1. Petr Vícha (ČSSD) 41,18 % hlasů
2. Milada Halíková (KSČM) 29,56 % hlasů

volební účast 34,26 %

Petr Vícha (ČSSD)
"Velmi si cením toho, že jsem dostal v Bohumíně pětasedmdesát procent hlasů a v okolních obcích přes padesát procent. Jsem si zároveň vědom toho, že Milada Halíková jako bývalá primátorka Havířova má svou sílu. Pro druhé kolo věřím, že lidé přijdou volit, podpoří mě, a ocení tak práci, kterou odvádím. Nicméně přijmu jakýkoliv verdikt."


Milada Halíková (KSČM)
"Čekala jsem, že se ve druhém kole setkám s panem Víchou, bylo jasné z atmosféry předvolební kampaně, že lidé budou volit levicové kandidáty Za to jim děkuji. Jsme oba celkem úspěšní představitelé měst - já v Havířově, on v Bohumíně, což se projevilo i ve volebním výsledku. Budu pokračovat v osobní kampani a snažit se otočit výsledek ve svůj prospěch."


Zpět   Vytisknout


Aktuality8.6.2022
Městské byty jen slušným lidem. Bohumín neustoupí ministerstvu vnitra

BOHUMÍN – Ministerstvo vnitra ČR opět otevřelo čtyři roky trvající spor o podobě podmínek uzavírání nájemních smluv v městských bytech v Bohumíně. Některé z nich považuje za diskriminační. Radnice naopak trvá na ochraně svých nájemníků před nepřizpůsobivými občany a v zásadních bodech ustoupit nehodlá. Na svém posledním jednání to deklarovala rada města.15.3.2022
Bohumínem projde denně tisíc lidí z Ukrajiny, kdo jim pomáhá a jak to vypadá

BOHUMÍN – Obětují volný čas, spánek a po více než týdnu nepřetržité pomoci uprchlíkům si sahají na dno svých psychických i fyzických sil. Řeč není jen o dobrovolnících z charitativních organizací, které pomáhají potřebným ze své podstaty. Do péče o vystresované ženy a děti utíkající před válkou se zapojily i bohumínské spolky.22.12.2021
PF 2022

Ať v roce 2022 nemusíte uklízet cizí bordel...

Čistý stůl i čistou hlavu Vám v novém roce

přeje

Petr Vícha
starosta Bohumína


13.7.2021
Novela jde proti duchu stávajícího sloučeného modelu veřejné správy

Projev na 111. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2021 k návrhu stavebního zákona, zamítnutého Senátem.

Vážený pane předsedající, vážená paní ministryně, milé paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážení členové vlády, přiznám se, že je mi líto, že jsem do Sněmovny, kam se každý zejména u voleb do Poslanecké sněmovny těší, tak že já zde musím přijít s takto negativní záležitostí a obhajovat senátní zamítnutí. Paní ministryně sice Senát pochválila, ale ona sama dobře ví, že tam těch kritických hlasů zaznělo více.

Copyright © 2007 - 2022 Petr Vícha  | web&design by delameweby.cz | Valid XHTML 1.0  | Počet návštev: 354819