Články z médií

15.10.2012  Jak dopadlo první kolo volebního boje o Senát?

Publikováno: Moravskoslezský deník
Strana: 62

Rubrika: Příloha - Volební speciál

OSTRAVA-MĚSTO
1. Leopold Sulovský (hnutí Ostravák) 31,75 % hlasů
2. Karel Sibinský (ČSSD) 31,49 % hlasů

volební účast 31,2%

Leopold Sulovský (hnutí Ostravák)
"Děkuji voličům, kteří mi dali hlas, a chci je poprosit, aby přišli k volbám znovu. Tato bitva není u konce rozhoduje druhé kolo. Myslím, že lidé už teď svou volbou dali najevo, že chtějí změnu - alternativu k politickým stranám. Já jsem Ostravák a vždy se budu radit ne se stranickými sekretariáty, ale s Ostraváky."

Karel Sibinský (ČSSD)
"Bylo jasné, že když někdo dělá takovou drahou kampaň jako Leopold Sulovský, musí se dostavit nějaké výsledky. Jeho volbu považuji za jakousi formu protestu voličů proti zavedeným stranám. Děkuji všem, kteří mi dali podporu. Cením šijí hlavně proto, že na předvolebních setkáních jsem často slyšel, že by bylo lepší, kdybych neodcházel do Prahy, ale zůstal v obvodu."


OPAVSKO

1. Vladimír Plaček (ČSSD) 30,43 % hlasů
2. Václav Vlček (ODS) 20,23 % hlasů

volební účast 32,80%

Vladimír Plaček (ČSSD)
"Věřím, že mě ve druhém kole podpoří levicoví voliči. Přepokládal jsem, že mým soupeřem bude Václav Vlček. Bude to zajímavý souboj, protože když jsem jako mladý lékař nastupoval do Slezské nemocnice v Opavě, tak jsem byl u pana doktora Vlčka na "kolečku". Takže to bude tak trochu souboj učitele a žáka, protože já mu ty háky na operačním sále držel."


Václav Vlček (ODS)
"Jsem samozřejmě rád, že jsem se dostal do druhého kola. Očekával jsem, že se v něm utkám s Vladimírem Plačkem, se kterým se znám už hodně dlouho. Je to velký soupeř, ale věřím, že přesvědčím voliče, aby pro mě hlasovali znovu a mohl jsem dokončit to, co jsem v Senátu začal."


KARVINSKO

1. Petr Vícha (ČSSD) 41,18 % hlasů
2. Milada Halíková (KSČM) 29,56 % hlasů

volební účast 34,26 %

Petr Vícha (ČSSD)
"Velmi si cením toho, že jsem dostal v Bohumíně pětasedmdesát procent hlasů a v okolních obcích přes padesát procent. Jsem si zároveň vědom toho, že Milada Halíková jako bývalá primátorka Havířova má svou sílu. Pro druhé kolo věřím, že lidé přijdou volit, podpoří mě, a ocení tak práci, kterou odvádím. Nicméně přijmu jakýkoliv verdikt."


Milada Halíková (KSČM)
"Čekala jsem, že se ve druhém kole setkám s panem Víchou, bylo jasné z atmosféry předvolební kampaně, že lidé budou volit levicové kandidáty Za to jim děkuji. Jsme oba celkem úspěšní představitelé měst - já v Havířově, on v Bohumíně, což se projevilo i ve volebním výsledku. Budu pokračovat v osobní kampani a snažit se otočit výsledek ve svůj prospěch."


Zpět   Vytisknout


Aktuality7.10.2019
S gymnazisty si Petr Vícha zahraje šachy už po čtyřiadvacáté

Už po čtyřiadvacáté vyzývá první muž Bohumína a senátor Petr Vícha na černobílý souboj bohumínské gymnazisty. Tradiční šachová simultánka startuje ve středu 9. října od 12:15 hodin na chodbě bohumínského Gymnázia Františka Živného.2.10.2019
Vedení Bohumína vyrazí na tradiční besedy s lidmi

Besedovat s veřejností vyrazí příští týden vedení Bohumína. Starosta a senátor Petr Vícha spolu s místostarosty Lumírem Macurou a Igorem Bruzlem se po  dvouleté pauze vrací debatovat s obyvateli městských částí. Maraton šesti setkání odstartuje v úterý 8. října odpoledne a potrvá až do  čtvrtku 10. října. Nejvášnivější řečníky s otázkami přímo na tělo přitom zástupci města odmění zcela prozaicky, a to ostrými kapesními nožíky.20.6.2019
Petr Vícha převzal záštitu nad výstavou seniorů pěti měst

Výstavu ručních prací seniorů 5 měst z Bohumína, Českého Těšína, Havířova, Karviné i Orlové hostil v červnu Bohumín.25.3.2019
Starostové jednali s poslanci a senátory v Rychvaldě

Na březnové jednání Svazku měst a obcí Karvinska dorazili do Rychvaldu také poslanci a senátoři karvinského okresu. Probírala se aktuální legislativa, např. zákon o odpadech, sociálním bydlení, bezdoplatkové zóny i stavební zákon.

Copyright © 2007 - 2019 Petr Vícha  | web&design by delameweby.cz | Valid XHTML 1.0  | Počet návštev: 336456