Články z médií

15.10.2012  Jak dopadlo první kolo volebního boje o Senát?

Publikováno: Moravskoslezský deník
Strana: 62

Rubrika: Příloha - Volební speciál

OSTRAVA-MĚSTO
1. Leopold Sulovský (hnutí Ostravák) 31,75 % hlasů
2. Karel Sibinský (ČSSD) 31,49 % hlasů

volební účast 31,2%

Leopold Sulovský (hnutí Ostravák)
"Děkuji voličům, kteří mi dali hlas, a chci je poprosit, aby přišli k volbám znovu. Tato bitva není u konce rozhoduje druhé kolo. Myslím, že lidé už teď svou volbou dali najevo, že chtějí změnu - alternativu k politickým stranám. Já jsem Ostravák a vždy se budu radit ne se stranickými sekretariáty, ale s Ostraváky."

Karel Sibinský (ČSSD)
"Bylo jasné, že když někdo dělá takovou drahou kampaň jako Leopold Sulovský, musí se dostavit nějaké výsledky. Jeho volbu považuji za jakousi formu protestu voličů proti zavedeným stranám. Děkuji všem, kteří mi dali podporu. Cením šijí hlavně proto, že na předvolebních setkáních jsem často slyšel, že by bylo lepší, kdybych neodcházel do Prahy, ale zůstal v obvodu."


OPAVSKO

1. Vladimír Plaček (ČSSD) 30,43 % hlasů
2. Václav Vlček (ODS) 20,23 % hlasů

volební účast 32,80%

Vladimír Plaček (ČSSD)
"Věřím, že mě ve druhém kole podpoří levicoví voliči. Přepokládal jsem, že mým soupeřem bude Václav Vlček. Bude to zajímavý souboj, protože když jsem jako mladý lékař nastupoval do Slezské nemocnice v Opavě, tak jsem byl u pana doktora Vlčka na "kolečku". Takže to bude tak trochu souboj učitele a žáka, protože já mu ty háky na operačním sále držel."


Václav Vlček (ODS)
"Jsem samozřejmě rád, že jsem se dostal do druhého kola. Očekával jsem, že se v něm utkám s Vladimírem Plačkem, se kterým se znám už hodně dlouho. Je to velký soupeř, ale věřím, že přesvědčím voliče, aby pro mě hlasovali znovu a mohl jsem dokončit to, co jsem v Senátu začal."


KARVINSKO

1. Petr Vícha (ČSSD) 41,18 % hlasů
2. Milada Halíková (KSČM) 29,56 % hlasů

volební účast 34,26 %

Petr Vícha (ČSSD)
"Velmi si cením toho, že jsem dostal v Bohumíně pětasedmdesát procent hlasů a v okolních obcích přes padesát procent. Jsem si zároveň vědom toho, že Milada Halíková jako bývalá primátorka Havířova má svou sílu. Pro druhé kolo věřím, že lidé přijdou volit, podpoří mě, a ocení tak práci, kterou odvádím. Nicméně přijmu jakýkoliv verdikt."


Milada Halíková (KSČM)
"Čekala jsem, že se ve druhém kole setkám s panem Víchou, bylo jasné z atmosféry předvolební kampaně, že lidé budou volit levicové kandidáty Za to jim děkuji. Jsme oba celkem úspěšní představitelé měst - já v Havířově, on v Bohumíně, což se projevilo i ve volebním výsledku. Budu pokračovat v osobní kampani a snažit se otočit výsledek ve svůj prospěch."


Zpět   Vytisknout


Aktuality25.5.2020
Bohumín podpoří protest měst i bez černého praporu

Bohumín se v úterý 26. května připojí k protestu Svazu měst a obcí ČR a  Sdružení místních samospráv ČR. Ty kvůli vládním kompenzačním opatřením v souvislosti s koronavirem vyhlašují zítřek Černým dnem pro obce a  kraje. Na radnicích a krajích by proto měly zavlát černé vlajky. Bohumín ji sice nevyvěsí, ale iniciativu Svazu měst a obcí plně podporuje.22.5.2020
Nové číslo časopisu Senát (2/2020)

- projednávání zákonů v kontextu koronavirové pandemie

- senátoři v boji s covid-19

- #SpoluToZvladneme13.5.2020
Petr Vícha v Senátu: "Mám tu jednu nešťastnou firmu z mého regionu"

Projev senátora Petra Víchy na 22. schůzi Senátu ČR ze dne 13. května k návrhu zákona o kompenzačním bonusu v souvislosti s  krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru1.1.2020
Petr Vícha: Rok 2020 přinese Bohumínu nový lesopark, dopravní terminál i nové byty

Vážení spoluobčané,

vloni jsem v novoročním proslovu nehovořil o tom, co chceme v Bohumíně udělat v uplynulém roce 2019, ale jaké jsou naše cíle na celé čtyřleté volební období. S potěšením mohu konstatovat, že se už podařilo několik úkolů splnit. Zateplili jsme domy v Jateční a Janáčkově ulici, dokončili jsme úpravu smuteční obřadní síně ve Starém Bohumíně a pokročily také přípravy na  rekonstrukci jejího interiéru. Nové chytré semafory u příjezdu do  Skřečoně by měly zpomalit dopravu. Ukončeny byly také všechny práce na  vodovodu, kanalizaci, veřejném osvětlení a úpravách v ulicích Okrajní, Čsl. legií, Kosmonautů, 5. května a J. Koczura...

Copyright © 2007 - 2020 Petr Vícha  | web&design by delameweby.cz | Valid XHTML 1.0  | Počet návštev: 340633